"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
            
j@romashko.com.ua
   Киев   
              +380 050 352 17 55
              +380 097 117 33 87
 
  vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Імпорт товару на умовах товарного кредиту — визначаємо суму ПДВ при розмитненні
Імпорт товару на умовах товарного кредиту — визначаємо суму ПДВ при розмитненні
altЯк визначається вартість товару, придбаного в нерезидента на умовах товарного кредиту, для обрахунку бази ПДВ при імпорті? Консультує ДФСУ

У листі від 20.04.2018 р. №1737/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці відповідають, чи включається сума відсотків за товарним кредитом до договірної вартості імпортованого товару з метою визначення бази оподаткування ПДВ?

Як бачимо, такі відсотки потрапляють до фінансових витрат покупця і не збільшують первісну вартість придбаного товару. Але, все ж таки, вони сплачуються продавцю.

Тому в ситуації, коли таким продавцем є резидент-платник ПДВ, податківці наполягають, що відсотки за наданим товарним кредитом є базою для оподаткування ПДВ.  При цьому оподатковуються не окремо, а у складі договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.

Чи працює цей підхід у випадку імпорту товарів? Чи вважатимуть податківці нараховані та сплачені відсотки за товарним кредитом збільшенням договірної ціни імпортованого товару? Чи вимагатимуть в цьому випадку доплачувати ПЗ з ПДВ та вносити коригування до митної декларації?

Як не дивно, ні. І ось, за роз’ясненням ДФСУ, чому.

За загальним правилом, за п. 190.1 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III МКУ, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

При цьому, у разі постачання товарів за договорами товарного кредиту (товарної позики, розстрочки), умови яких передбачають сплату (нарахування відсотків, датою збільшення податкових зобов’язань у частині таких відсотків вважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору. Оскільки на момент імпорту такі відсотки не нараховані, то договірна вартість визначається без їх врахування.

Однак, і подальше нарахування відсотків також ніяк не вплине на базу оподаткування і не призведе до збільшення договірної ціни (як у випадку збільшення ціни імпортованого товару.

На думку податківців, сплата резидентом, платником ПДВ, нерезиденту відсотків за товари, надані ним на умовах товарного кредиту, не змінює базу оподаткування ПДВ.

Источник: Дебет-Кредит
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости



                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75 .                                                                         При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!