"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Минфин разъяснил, как учитывать расходы на услуги таможенного брокера

Минфин разъяснил, как учитывать расходы на услуги таможенного брокера

Підприємства, які працюють у зовнішньоекономічній діяльності, доволі часто користуються послугами митних брокерів. Як обліковувати такі послуги:

включати в собівартість імпортованого товару чи все ж відносити до витрат?
    
 Відповідь на це запитання дав Мінфін України. Так, якщо послуги митного брокера безпосередньо пов’язані з придбанням товарів, призначених для продажу, то сума оплати цих послуг включається в первісну вартість придбаних товарів і визнається витратами того звітного періоду, у якому визнано доходи від реалізації таких імпортованих товарів.
    
 Такий висновок випливає із п. 9 П(С)БО 9, відповідно до якого собівартість імпортованих товарів формують, зокрема, й «інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях».
    
 Однак Мінфін не роз’яснив, що робити в ситуації, коли імпортер не оплачує митному брокеру винагороду за митне оформлення кожної партії товарів окремо. А оплата відбувається щомісячно за митне оформлення всіх товарів, а інколи й включає в себе плату за інформаційно-консультаційні послуги та послуги за отримання певних дозвільних документів тощо. Тобто як обліковувати такі витрати на послуги митного брокера. Адже назвати їх безпосередньо пов’язаними з імпортом товарів украй важко.

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
    
    ЛИСТ
    
    від 29.11.2013 р. № 31-08410-07-27/34996
    
    Щодо відображення у бухгалтерському обліку витрат на послуги митного брокера

   
    
 ТОВ «Інтерактивна бухгалтерія»

   
    Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо формування собівартості ввезеного товару повідомляє.
    
    Відповідно до пункту 9 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 № 246, первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:
    
    суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;
    
    суми ввізного мита;
    
    суми непрямих податків у зв’язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству/установі;
    
    транспортно-заготівельні витрати;
    
    інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях.
    
    Отже, якщо послуги митного брокера, безпосередньо пов’язані з придбанням товарів призначених для продажу, то сума оплати цих послуг включається до собівартості придбаних товарів, та визнаватися витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких імпортованих товарів.
     
    
    Директор Департаменту податкової,
    митної політики та методології
    бухгалтерського обліку                                                             М. О. Чмерук

http://buhgalter911.com/

 

 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости



                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!