"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
            
j@romashko.com.ua
   Киев   
              +380 050 352 17 55
              +380 097 117 33 87
 
  vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Придбання товару у нерезидента за договором комісії: що з ПДВ?
Придбання товару у нерезидента за договором комісії: що з ПДВ?
altПри придбанні товару у нерезидента за договором комісії ПДВ та митні платежі сплачує комісіонер. Чи виникає у нього право на податковий кредит? Що включається до бази оподаткування ПДВ за послугами комісіонера?

Статтею 1011 ЦКУ передбачено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Хто має право на податковий кредит за сплаченою сумою ПДВ на митницю?

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ПКУ).

При цьому податківці у консультації від 14.12.2018 р. №5241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснюють: якщо згідно з договором комісії комісіонер за рахунок комітента придбаває у нерезидента товари та при їх розмитненні здійснює сплату ПДВ до бюджету, то право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту має лише власник таких товарів – комітент на підставі митної декларації, в якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.

Водночас суми ПДВ, сплату яких до бюджету здійснив комісіонер за рахунок комітента, враховуються для комітента при обрахунку показників формули, визначеної п. 2001.3 ПКУ, відповідно до якої розраховується сума ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.

Тобто у разі здійснення придбання товару у нерезидента через комісіонера, імпортером є комітент. І саме він отримує право на ПК та реєстраційний ліміт зі сплаченої на митницю суми ПДВ.

Податкові зобов’язання у комісіонера

При передачі комісіонером комітенту товарів, що були ввезені на митну територію України в межах договору комісії, податкові зобов’язання у комісіонера на вартість таких товарів не виникають.

А от з оподаткуванням ПДВ послуг такого комісіонера ситуація наступна.
Дата виникнення податкових зобов’язань в такому випадку визначається в звичайному порядку за п. 187.1 ПКУ. Тобто датою виникнення ПЗ у комісіонера буде подія, яка сталась раніше:
  •     дата підписання акта наданих послуг;
  •     дата отримання винагороди від комітента.
При цьому податківці зазначають, що база оподаткування за операцією з постачання послуг комісіонером визначається відповідно вимог п. 188.1 ПКУ. Зокрема, до бази оподаткування включаються всі витрати комісіонера, здійснені ним у межах виконання договору комісії (у тому числі витрати на сплату митних платежів і зборів при ввезенні товару на митну територію України), які фактично є витратами із забезпечення виконання складових частин загального обсягу послуги, що надається в межах договору комісії.

Водночас до бази оподаткування не включаються суми ПДВ, сплачені таким комісіонером від імені комітента при ввезенні на митну територію України товарів, що є предметом договору комісії.

Источник: Дебет-Кредит
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости



                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75 .                                                                         При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!