"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Виробника продуктів оштрафують за невказані на упаковці алергени
Виробника продуктів оштрафують за невказані на упаковці алергени
altПочали діяти нові правила маркіровки продуктів

Сьогодні, 6 серпня 2019 року, вводяться в дію основні положення Закону «Про інформацію для споживачів харчових продуктів», який встановлює загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно їх маркування, а також обов'язки операторів ринку стосовно доведення цих даних до споживачів.

Дія цього Закону поширюється на:

- операторів ринку харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга, якщо їхня діяльність підпадає під вимоги щодо надання споживачам інформації про харчові продукти;

- харчові продукти, призначені для кінцевого споживача, включно з продуктами, що реалізуються у сфері громадського харчування.

Про деякі цікаві моменти Закону, на яких слід зосередити увагу аграріям, читайте в матеріалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням.

Відповідно до вимог Закону інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача та не повинна вводити в оману стосовно характеристик, властивостей, складу. Дана вимога поширюється як на рекламу, так і на упаковку.

Обов'язковою для надання є така інформація:
- назва;
- перелік усіх інгредієнтів (як основних, так і допоміжних);
- кількість харчового продукту в установлених одиницях вимірювання;
- мінімальний термін придатності або дата "вжити до";
- будь-які особливі умови зберігання та/або умови використання (за потреби);
- найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів, відповідального за інформацію, а для імпортованих харчових продуктів - найменування та місцезнаходження імпортера, а також країна походження або місце походження;
- інструкції з використання - у разі якщо відсутність таких інструкцій ускладнює належне використання продукту;
- для напоїв із вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць - фактичний вміст спирту;
- інформація про поживну цінність.

Оператори ринку мають обов'язково зазначати інформацію про наявність речовин, які спричинюють алергічні реакції або непереносимість, наявність ГМО, розморожування або піддавання харчових продуктів іонізуючому випромінюванню, наявності доданої води тощо.

Крім того, у новому Законі окрему увагу приділено вимогам стосовно інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційно. Вся обов'язкова інформація має бути доступною споживачу для ознайомлення до моменту продажу.

Назва харчового продукту повинна містити або супроводжуватися інформацією про фізичний стан продукту або спеціальну обробку, якій піддавався продукт (порошкоподібний, продукт сублімаційної сушки, швидко заморожений, концентрований, копчений тощо), в усіх випадках, коли відсутність такої інформації може вводити споживача в оману.

Крім того, посилено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.

Так, порушення вимог щодо надання інформації для споживачів щодо харчових продуктів, надання неточної, недостовірної та незрозумілої інформації - тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат (62 595 грн), на фізичних осіб - підприємців - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат (41 730 грн).

А ненадання споживачеві інформації про речовини, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість, призведе до штрафу в розмірі до 30 мінімальних заробітних плат (125 190 грн).

«Прийняття Закону є великим кроком на шляху виконання Україною зобов'язань у сфері санітарних та фітосанітарних заходів в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Так, в основу Закону лягли вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1169/2011 від 25 жовтня 2011 р. щодо надання споживачам інформації про харчові продукти», - повідомив Генеральний директор Директорату безпечності та якості харчової продукції Микола Мороз.  

Джерело: Всеукраинская сеть ЛІГА ЗАКОН
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!