"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Парламент розгляне новий законопроект про медіацію
Парламент розгляне новий законопроект про медіацію
altУкраїнським законодавством процедуру медіації досі неврегульовано.Регулювання медіації як окремої сфери професійної діяльності на сьогодні потребує законодавчого регулювання.

Відповідний законопроект «Про медіацію», розроблений Мін'юстом і схвалений Урядом, покликаний впровадити в Україні інститут медіації.

«У світовій та європейській практиці медіація є одним із найпопулярніших альтернативних способів урегулювання спконфліктів. Така практика дозволяє використовувати досудові і позасудові способи для вирішення конфліктів і спорів, при цьому зберігаючи можливість звернення до суду», - наголосив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Українським законодавством процедуру медіації досі неврегульовано, попри те, що практика вирішення конфліктів і спорів шляхом медіації поступово збільшується.

«Враховуючи це, а також необхідність ратифікації та імплементації Сінгапурської конвенції про медіацію, ми розробили спеціальний закон, який визначатиме основні положення щодо сфери застосування медіації, процедури її проведення та статусу медіаторів», - зазначив Олександр Банчук.

Крім того, прийняття законопроекту сприятиме виконанню цілі 12.2 «Сторона договору захищена від його невиконання» Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

Прийняття цього законопроекту дасть змогу зменшити навантаження на суди, скоротити строки розгляду справ, зменшити витрати сторін на розгляд справи, а також підвищити кількість добровільно виконуваних судових рішень.

У законопроекті передбачено, що:
- процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах (спорах), які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим та в інших сферах суспільних відносин;
- фізичні та юридичні особи зможуть звернутись до медіатора для проведення медіації як до звернення до суду, третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу, так і під час судового, третейського чи арбітражного провадження або під час виконання рішення суду, третейського суду чи міжнародного комерційного арбітражу;
- набути статус медіатора зможе будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні або за її межами. Підготовка у сфері медіації становитиме не менше як 90 годин навчання медіатора, у тому числі 45 годин практичного навчання, та включатиме теоретичні знання та практичні навички щодо принципів, порядку та методик проведення медіації, правового регулювання, етики медіатора, ведення переговорів та врегулювання конфліктів (спорів).

Також у законопроекті запропоновано визначити права та обов'язки медіатора та сторін медіації, порядок проведення медіації, а також вимоги до договору про медіацію та до угоди про врегулювання конфлікту (спору) за результатами медіації.

Нагадаємо, що вже були спроби прийняти Закон про медіацію, проте вони виявилися невдалими.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!