"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Логістика в умовах карантину: чи є шанс на відновлення
Логістика в умовах карантину: чи є шанс на відновлення
altНа сьогодні логістика, як і інші сфери бізнесу, переживає турбулентність в результаті поширення Covid-19 в світі та в Україні. Так, наприкінці квітня бізнес поділилися досвідом роботи в умовах поширення коронавірусу і прогнозами щодо розвитку ситуації у короткостроковій та довгостроковій перспективах у розрізі морських, автомобільних, авіаційних та залізничних перевезень. Нижче ключові інсайти.

Автомобільні перевезення
Введення карантинних обмежень призвело до закриття більшості підприємств та фабрик в Україні та у Европі. Це, в свою чергу, вплинуло на обсяги міжнародних автомобільних перевезень. Ще в березні відчувався попит на транспорт, та ставки зростали, а вже у квітні попит почав падати.  Таким чином, спад в автомобільній галузі становить близько 20% (відповідно до песимістичного прогнозу). Водночас, наразі спостерігається ситуація поступового відновлення роботи.

Бізнес оживає з цього тижня,починає виробництво, продаж чи дистрибуцію. Хоча, на початку березня ситуація була неоднозначною, а без транспорту як логістична, так і інші галузі не можуть працювати. Однак, логістика все ж, мабуть, у кращій ситуації, аніж готелі чи рекреація. Хоча, безумовно, обмеження вплинули і на логістику. Ще 17 березня було закрито 107 кордонів, а з 7 квітня список оновлено та залишено відкритими лише 19. Водночас, бізнес продовжував працювати і за таких умов”.

Авіа перевезення

У галузі вантажних авіаперевезень у всьому світі спостерігається зниження попиту на 15%. Так, скасування пасажирських рейсів вплинуло і на вартість послуг доставки вантажів, оскільки більшість із них раніше доставлялись пасажирськими літаками. Вантажних літаків немає практично ні в одній авіакомпанії світу через дуже високу собівартість. Таким чином, тарифи підвищились більше ніж у 2 рази: раніше - 4 дол/кг, наразі ж стартують від 11 дол/кг. Можливим рішенням в існуючій ситуації може бути альтернатива мультимодальних (змішаних) перевезень або залізничні перевезення із Китаю.

Авіагалузь виявилась найчутливішою до останніх змін. Більш того, після закінчення карантину в Україні, далеко не всі авіа провайдери будуть надалі літати. Проте, приємною новиною стало те, що після карантину ціни на пасажирські авіаперевезення будуть знижуватись, проте не раніше липня 2020 року.

Морські перевезення

Економічні наслідки пандемії, в першу чергу, торкнулися сфери морських вантажоперевезень із Китаю. Однак, останнім часом спостерігається збільшення вантажопотоку у зв'язку з тим, що почали приходити ті вантажі, які довгий час були заблоковані на китайських кордонах. Більше того, морські контейнерні лінії ввели додаткову надбавку за вивезення контейнерів до всіх країн Азії. Незважаючи на усі труднощі, порти продовжують працювати у звичайному режимі, дотримуючись вимог індивідуального захисту співробітників. Також, логістична галузь стикнулась із проблемою відсутності зворотніх контейнерів, що безпосереднім чином вплине на вартість експорту та призведе до його удорожчання, так як виникла неохідність подачі прямих контейнерів. Серед позитивного - більш активне використання системи електронного документообігу в портах.

Багато учасників морських перевезень на Одещині  почали звертатися до безконтактного документообігу,  що був розроблений ще декілька років тому. Адже нинішня інформаційна система порту дає можливість все автоматизувати та подавати усі документи в електронній формі. Важливо, аби ці всі безконтактні методи і можливість безконтактного розмитнення вантажів у портах була у всіх.

Залізничні перевезення

Що стосується вантажних перевезень залізницею, то обсяги у порівнянні з минулорічним періодом дещо скоротились. Згідно з даних Держстату, у березні поточного року обсяги перевезення залізничним транспортом АТ “Укрзалізниця” скоротилися на 4.1 %., вантажні потяги отримали кращі умови для пересування через карантин, адже через скорочення пасажирських перевезень, зникли будь-які перепони (зазвичай, перевага надається пасажирським перевезенням).

Незважаючи на карантинні заходи, вантажні перевезення залізницею продовжують здійснюватися у штатному режимі. Залізниця є головною транспортною артерією України, але на жаль її необхідно “підлікувати. Так, дещо підвищились показники, збільшився оборот вагона за 1 добу, збільшилась середня швидкість вантажного складу. Водночас, хотілось би, щоб в основному такі покращення відбулися через збільшення вантажів, а не через скасування пасажирських перевезень. Проте, незважаючи на усі поліпшення, у вантажовідправників залишається багато питань до УЗ. Це і система тарифоутворення, і ініціатива УЗ щодо навого Договору на перевезення вантажів залізничним транспортом. Поки залишається невирішеним питання Договору на залізничні вантажоперевезення, ми очікуємо на його доопрацювання.

Тарифоутворення
На початку поширення епідемії, тарифи поступово почали підвищуватись, однак, поступово, через нерівномірний попит, все ж продемонстрували зниження. Водночас, ми в Європейській Бізнес Асоціації вкотре акцентуємо, що встановлення тарифів має бути конкурентним, адже в кризу підвищення тарифів  для деяких галузей може бути вбивчим

Якщо брати комплекс послуг, у морських перевезеннях вантажів все стало дешевше через зниження ціни на паливо. Через високу конкуренцію, контейнерні лінії змушені возити за ставками фрахту, які часто є негативними або нульовими. Якщо порівнювати з автоперевезеннями - дешевше моря транспорту немає. Все тримається на до карантинних тарифах. Однак, подейкують, що у нас клієнт знову починає диктувати свої правила.

Зараз ціни на експортні напрямки збільшились у 2 рази, Нью-Йорк, Торонто - у 2-3 рази. В основному найбільш дорогий фрахт із Китаю - ціни підвищились у 5-6 разів.


Прогнози

Для відновлення морських перевезень, знадобиться близько 2 місяців, та скоріш за все клієнти будуть продовжувати оптимізацію та скорочення витрат. Для відновлення авіа галузі знадобиться не менше 2 років. Cфера залізничних і авто перевезень були наймеш чутливими до карантинних обмежень.

Сьогодні, щоб утриматися на плаву, багатьом логістичним провайдерам доводиться змінювати сформовані схеми роботи і використовувати альтернативні - часом, більш витратні варіанти і алгоритми. Цікавою альтернативою у нових умовах можуть бути мультимодальні (змішані) перевезення. Так, мова йде про перевезення вантажів двома або більше видами транспорту, яке організовується під відповідальністю оператора мультимодальних перевезень на основі єдиного договору. Для авіавантажів новим варінтом може стати доставка через європейські хаби, наприклад - Франкфурт.

Цілком імовірно, що в найближчому майбутньому виникнуть нові типи доставки.

Наразі існує ряд питань в логістиці - це і проблема відсутності водіїв, і зниження попиту на авіаперевезення, і можливий ріст тарифів на залізничні вантажоперевезення, і відсутність зворотних контейнерів для морських перевезень, тощо. Однак, важливо тримати оптимізм та максимально ефективно працювати. А карантин продемонстрував, що сьогодні для успіху важливими є такі речі як довіра, і можливість кооперуватись. Ми всі в одному човні, тому варто шукати нові підходи, партнерів, і швидко адаптуватись у нових реаліях 2020 року.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!