"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Порядок застосування штрафів за порушення у сфері ЗЕД: версія №3 від податківців
Порядок застосування штрафів за порушення у сфері ЗЕД: версія №3 від податківців
altДПСУ оприлюднила проект Порядку застосування податковими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства

18 червня 2020 року ДПСУ оприлюднила на своєму вебсайті проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку застосування податковими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства» (завантажити).

Проект Порядку можна переглянути за посиланням>>

Цей документ визначає порядок застосування податковими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства, а також встановлює розмір штрафних санкцій.

Для чого затверджують цей Порядок?
Нагадаємо, що відповідно до частини першої ст. 14 Закону № 2473-VІІ до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства (крім порушення строків за операціями з експорту та імпорту товарів, відповідальність за яке встановлюється згідно зі статтею 13 Закону) можуть бути застосовані заходи впливу у вигляді штрафних санкцій.

ДФС має право адекватно вчиненому порушенню застосувати до юридичних осіб (крім уповноважених установ) захід впливу у вигляді штрафних санкцій у розмірі до 100 відсотків суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства.

Порядок застосування заходів впливу, у тому числі розмір штрафних санкцій, до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства мав встановити Кабмін.

Податківці вже двічі оприлюднювали проект цього Порядку (про це ми писали, зокрема, тут). І ось тепер маємо третю версію, уже з врахуванням з змін, внесених Законом №440-IX.

Які штрафи передбачені проектом Порядку?

Передбачено, що податкові органи  застосовуватимуть до юросіб (крім уповноважених установ) такі заходи впливу у вигляді штрафних санкцій за кожний вид порушення вимог валютного законодавства:
1) порушення вимог статті 5 Закону та/або нормативно-правових актів НБУ з питань порядку проведення розрахунків за валютними операціями, а саме:
  •     здійснення розрахунків на території України в іноземній валюті, крім розрахунків за операціями, визначеними у частині другій статті 5 Закону;
  •     здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами за поточними торговельними операціями та операціями, пов’язаними з рухом капіталу, без участі уповноважених установ;
  •     здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором з експорту/імпорту товарів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо сума операції за одним таким договором в один операційний день перевищує розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягали обов’язковому фінансовому моніторингу, або є пороговими згідно із Законом  «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;
2) порушення вимог статті 7 Закону та/або нормативно-правових актів НБУ з питань порядку проведення переказу валютних цінностей, а саме здійснення транскордонного переказу валютних цінностей без участі уповноважених установ.

Податкові органи за допущення таких порушень застосовуватимуть до юросіб (крім уповноважених установ) штрафні санкції у розмірі 25% суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, перерахованої у валюту України за офіційним курсом НБУ на день здійснення такої операції, за кожен випадок порушення, встановленого перевіркою. При повторному порушенні вимог валютного законодавства протягом року розмір штрафної санкції збільшується до 50%.

Порядок застосування заходів впливу за порушення вимог валютного законодавства

Податкові органи будуть застосовувати заходи впливу у вигляді штрафних санкцій протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через три роки з дня його вчинення. Днем виявлення порушення вимог валютного законодавства вважатиметься дата складання акта документальної перевірки юридичної особи (крім уповноважених установ).

Заходи впливу застосовуватимуться за порушення юридичною особою (крім уповноважених установ) вимог валютного законодавства на підставі результатів проведених цими органами документальних перевірок.

Податкове повідомлення-рішення про застосування заходів впливу прийматиметься податковими органами за результатами документальних та фактичних перевірок. Таке ППР може бути оскаржене в адміністративному або судовому порядку.

Суми стягнених штрафних санкцій спрямовуватимуться до державного бюджету.

Коли набере чинності Порядок?
Згідно з проектом, ця постанова набере чинності з дня, наступного за днем її опублікування. А поки що зауваження та пропозиції до змісту проєкту постанови можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього повідомлення за адресою: Державна податкова служба України: 04053, м. Київ-53, Львівська площа, 8, e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

Джерело Дебет-Кредит
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!