"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Роботу над впровадженням системи 2D-кодування лікарських засобів відновлено
Роботу над впровадженням системи 2D-кодування лікарських засобів відновлено
altСтворено робочу групу та рух в напрямку розробки регуляцій для запровадження 2D-кодування, що є одним з інструментів боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами

Європейська Бізнес Асоціація розповідає, що на початку серпня на базі МОЗ було створено Робочу групу з питань впровадження маркування упаковок лікарських засобів спеціальним 2D-кодом. До неї увійшли представники Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації, представники різних ланок фармацевтичного ринку та органів державної влади.

Бізнес вітає створення Робочої групи та рух в напрямку розробки регуляцій для запровадження 2D-кодування, що є одним з інструментом боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами.

Водночас, Асоціація наголошує, що діяльність Робочої групи повинна першочергово бути сконцентрована на опрацюванні механізму впровадження системи 2D-кодування у повній відповідності до механізму, який діє в ЄС (тобто, з врахування усіх профільних директив та регламенів). До прикладу, містити норми щодо змісту та структури відповідного коду, побудови незалежної організації, яка буде утримувачем бази даних таких кодів, порядку взаємодії зазначеної організації з органами державного контролю тощо.

Крім того, в ході діяльності Робочої групи окрему увагу необхідно приділити питанню розробки цілої низки нормативно-правових актів, які визначать переліки рецептурних та безрецептурних лікарських засобів, щодо яких буде обов’язковим застосування 2D-кодування, а також визначать достатній перехідний період, що у ЄС становив більше 3 років.

Також бізнес підкреслює необхідність гармонізації законодавства України з регулюванням ЄС, що, у свою чергу, забезпечить побудову системи індивідуального маркування, яка буде інтегрована у систему ЄС без будь-яких регуляторних чи технічних змін (тобто, буде ідентичною). Вказана інтеграція дозволить значно спростити процес перебудови відповідних внутрішніх систем як національними виробниками-експортерами лікарських засобів, так і імпортерами. Тобто, бізнес витрачатиме значно менше коштів на суто технічну роботу, яка виникає через недосконалість законодавства.

Як раніше повідомлялося Асоціацією, відсутність гармонізації нормативно-правових актів України з регулюванням ЄС, непідготовленість технічної складової та нереалістичні строки фактично призвели до неможливості участі міжнародних виробників лікарських засобів у Пілотному проекті з 2D-кодування лікарських засобів (Постанова КМУ від 24.07.2019 р. №653), що був розпочатий у минулому році.

Тож Європейська Бізнес Асоціація готова до співпраці та надання якісних пропозицій, аби врешті запровадження 2D-кодування було врегульовано та учасники фармацевтичного ринку отримали змогу розпочати процес імплементації цієї системи в Україні.

Крім того, бізнес звертає увагу на необхідність взаємодії Робочої групи та МОЗ України з регуляторами ЄС в цій сфері, наприклад, Європейською організацією з верифікації лікарських засобів та національними організаціями з верифікації лікарських засобів задля створення системи кодування дійсно європейського зразка. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто.

Джерело Дебет-Кредит
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!