"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Контроль готівки в ЄС
Контроль готівки в ЄС
alt
В'їзд або виїзд з ЄС після 3 червня 2021 року з готівкою або певними цінними речами на суму понад 10 000 євро?

Як частина зусиль ЄС щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, усі мандрівники, які в'їжджають або виїжджають з території ЄС, 
вже зобов'язані заповнити декларацію про готівку при наявності 10 000 євро або більше (або еквівалент в інших валютах, облігаціях, акціях або подорожуючих). 
'чеки). Митні органи уповноважені перевіряти осіб, їх багаж та транспортні засоби. Вони також уповноважені затримувати незадекларовану готівку.

Що зміниться станом на 3 червня 2021 року?
1) Визначення поняття "готівка" у правилах буде розширено, включаючи деякі інші цінні предмети.
Це означає, що станом на цю дату ви повинні подати декларацію про готівку, якщо у вас є 10 000 євро (або її еквівалент в інших валютах) 
або більше вартістю одного або декількох з наступних предметів, включених до нового визначення готівки, коли в'їзд або виїзд з ЄС:

Банкноти та монети (включаючи валюту, яка зараз вийшла із загального обігу, але яку все ще можна обміняти у фінансовій установі чи центральному банку),
Оборотні інструменти на пред'явника, такі як чеки, дорожні чеки, векселі та грошові перекази,
Золоті монети із вмістом золота не менше 90%,
Золоті злитки, самородки або грудочки із вмістом золота не менше 99,5%.

2) Митні органи також можуть тепер вимагати подання декларації про розкриття готівки, коли вони виявляють 10 000 євро або більше готівкою 
(як це включено до нового визначення), що надсилається поштою, вантажем або кур'єром (готівка без супроводу). 
За запитом ця заява повинна бути зроблена протягом 30 днів одержувачем, відправником або призначеним представником обох.  

3) Нові правила також дозволяють митним органам діяти на суми, менші ніж 10 000 євро, якщо є вказівки на те, що готівка пов'язана із злочинною діяльністю.

Якщо ви не подасте декларацію (або декларацію про розкриття інформації, якщо це вимагається у випадку несупроводжуваних готівкових коштів) 
на суми готівки 10 000 євро або більше, або якщо є ознаки зв'язку із злочинною діяльністю, готівка може бути затримана, і ви може зазнати покарання. 
Сама декларація про готівку фіксує детальну інформацію про економічне походження та майбутнє використання готівки.

Як заповнити декларацію про готівку при в’їзді чи виїзді з ЄС готівкою 10 000 євро або більше?
Держави-члени використовують гармонізовану форму декларації, яку ви повинні заповнити однією з мов, доступних для країни, 
де ви в'їжджаєте або виїжджаєте з ЄС. Довідкові версії форми, що не входять до ЄС, також доступні, щоб допомогти мандрівникам заповнити свої декларації.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2021/776, який включає у свій додаток форми, що використовуються в кожній державі-члені, доступні тут . 
Форми також доступні на пунктах перетину кордону, через які ви в’їжджаєте або виїжджаєте з ЄС. Ви все ще можете отримати доступ до форм, дійсних до 3 червня, тут .

Якщо ви переносите готівку від імені компанії, у декларації має бути вказана назва компанії. Для осіб, які подорожують у групі, обмеження в 10 000 євро поширюється на кожну особу окремо. Обов'язок декларувати готівку також поширюється на неповнолітніх  через батьків чи законних опікунів, а також на осіб, які перебувають під опікою через їх законного представника.

Якщо ви не впевнені, чи потрібно вам заявляти чи ні, вам слід звернутися за порадою до компетентних органів у пункті в'їзду чи виїзду з ЄС.

Які штрафні санкції застосовуються за недотримання правил або за декларування?
Окрім можливого затримання відповідної готівки, кожна держава-член може застосовувати власні штрафи, які є “ефективними, пропорційними та стримуючими”.
Сюди можуть входити суттєві штрафи за недекларування.

Деякі країни ЄС також мають національні положення, що регулюють готівку, що перевозиться між державами-членами ЄС або навіть в межах однієї країни. 
Хоча ці положення не є частиною правил ЄС, Комісія настійно рекомендує перед поїздкою перевірити, які у вас зобов'язання.

Що відбувається з даними, які я надаю в касовій декларації?
Відповідні органи зберігатимуть інформацію, подану в деклараціях готівки, пов’язану з переміщенням готівки, що надходить або виїжджає з ЄС, протягом п’яти років, перш ніж її стерти.

Держави-члени передаватимуть дані до своїх національних підрозділів фінансової розвідки (ПФР).

Держави-члени також обмінюватимуться інформацією про випадки недекларування та випадки декларацій, де є вказівки на зв'язок із злочинною діяльністю (включаючи суми, менші ніж 10 000 євро). 
Вони також поділяться анонімізованою інформацією про ризики та результатами аналізу ризиків.

У деяких випадках, коли є ознаки несприятливих наслідків для бюджету ЄС, певна інформація може передаватися Європейській комісії, Європейській прокуратурі (ЄПЗО) та Європолу.

Джерело: НТФ «Интес»
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!