"СПД Ромашко"

  Одесса  +380 48 706 25 75
               +380 97 000 30 93
                
j@romashko.com.ua
   Киев   
+380 44 229 25 75
              +380 50 352 17 55
              +380 97 117 33 87
 
      vladimir@romashko.com.ua


  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Главная Новости Новости Бізнес знову відчув старі методи наповнення бюджету через індикативи митної вартості
Бізнес знову відчув старі методи наповнення бюджету через індикативи митної вартості
alt
З кінця вересня бізнес зіштовхнувся із ситуацією затримки митного оформлення вантажів на митниці. За інформацією від великих міжнародних компаній, митники пропонують значно підвищити митну вартість, щоб збільшити надходження до держбюджету, або ж посилаючись на спрацювання системи ризиків, направляють товари на лабораторні дослідження. Щодо останнього, такі дослідження можуть займати 30-45 днів, а бізнес за простій має сплачувати значні кошти власникам митного терміналу.

У бізнесу почало складатись враження, що ми повертаємось до ручного режиму коригування митної вартості та індикативних цін на товари. Прикро визнавати, але з часу призначення Павла Рябікіна в кінці минулого року та до вересня цього року таких питань не було. І бізнес дякував Павлу Рябікіну за те, що ситуацію з митною вартістю вдалось врегулювати. Але, на жаль, наразі це питання постало знову.

Вчора під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації  з першим заступником Голови Держмитслужби Щуцьким Олександром  обговорювали проблему, що повернулась з сумного минулого. Спільнота вдячна керівництву  ДМС за швидкість реагування, готовність чути бізнес та обговорювати конкретні проблемні питання, які склались у компаній-членів.

Так, керівництво Держмитслужби, в свою чергу, підтвердило доведення нових планів надходжень до держбюджету від Уряду.

На думу експертів Асоціації, посилення тиску на великі міжнародні компанії з боку Митної служби – це зовсім не про боротьбу з сірим імпортом чи контрабандою, це лише задля покращення звітності по ПДВ на імпорт. Перекладання коштів з однієї кишені в іншу не збільшує доходи Державного бюджету. Ввесь ПДВ на імпорт одразу зменшує податкові зобов’язання  компаній по ПДВ з реалізації товарів (робіт) та послуг. Отже, ми маємо покращення звітів від Митниці та, одночасно, зниження надходжень по ПДВ у Податкової служби, при цьому ж, у компаній відволікаються обігові кошти, що негативно впливає на ділову активність бізнесу.  Більше того, ціна товару навіть не є окремим об’єктом аналізу ризиків згідно Митного кодексу, на відміну від характеристики доброчесності компаній, що ввозять товари. Але, на жаль, Держмитслужбою до уваги ці фактори майже не враховуються.

За інформацією ж компаній, митні органи на місцях мають на власний розсуд генерувати критерії ризику. Наприклад, в Одеській митниці при застосуванні ІСПС (інформаційної системи портового співтовариства) співробітники митниці власноручно додають форми контролю «огляд, зважування, сканер» при цьому зазначені форми контролю до інформаційної системи Держмитслужби «Інспектор 2006» не вноситься, а центральний апарат доступу до системи ІСПС не має. Ось таким чином виглядають «перегини на місцях», які спотворюють наміри Держмитслужби по боротьбі з товарною контрабандою.

Ми сподіваємось, що учасники даної зустрічі відчули нульову толерантність компаній членів Асоціації до проявів корупції зі сторони ДМС.  

Бізнес-спільнота виступає за системне вирішення зазначених питань, а не ручне керування процесом. Ситуація має бути вирішена комплексно, одним з шляхів є діджиталізація всіх процесів взаємодії бізнесу та митниці.

Європейська Бізнес Асоціація буде продовжувати відстежувати дану ситуацію та інформуватиме про її розвиток.

Джерело: НТФ «Интес»
 
Цель нашей работы :
Максимально освободить Клиентов от любых проблем и трудностей, связанных
с транспортировкой, таможенным оформлением,  взяв на себя весь комплекс
решения организационных вопросов по логистике.

последние новости                                                   
  © 1999-2013 "СПД Ромашко", тел.: +380 97 000 30 93,  48 706 25 75,+380 44 229 25 75, 050 352 17 55, 097 117 33 87, факс: +380 48 706 25 75+380 44 229 25 75 .При полном или частичном использовании материалов сайта гиперссылка на "http://romashko.com.ua/" обязательна!